Rozrywka


24Oct

Just Chatting to ciekawa kategoria, w której dziewczyny robią naprawdę dziwaczne rzeczy.

Streamerka Twitch pokazuje tyłek i prosi o ocenę swoich pośladków

Just Chatting to ciekawa kategoria, w której dziewczyny robią naprawdę dziwaczne rzeczy.


Kategoria „Rozmowy” zdobywa coraz większą ilość widzów. Niektórzy po prostu gadają sobie z widzami, inni pokazują to, z czym się urodzili. Dotyczy to szczególnie płci pięknej, która upodobała sobie Twitch, jako platformę do promocji swoich zewnętrznych serwisów z treściami niekoniecznie dla osób poniżej 18 roku życia.

Streamy te wyglądają względnie tak samo i raczej każdy wie, po co na nie wchodzi.

Klasyczny stream

Jedna ze streamerek podczas swojej transmisji postanowiła zapytać czat, co sądzi o jej pośladkach. Po prostu wstała i przed kamerą zaczęła nimi potrząsać. Tak, to wszystko na Twitch i wygląda na to, że bez konsekwencji.

W jaką stronę to wszystko zmierza? Trudno powiedzieć. „Rozmowy” zgodnie z ostatnim raportem zyskały ponad 30% wzrost w ostatnim czasie, trudno się dziwić, widząc takie treści.

Czytaj więcej
19Oct

Na Reddicie jeden z użytkowników opublikował grafikę przedstawiającą listę bohaterów w League of Legends: Wild Rift.

LoL Mobile & Wild Rift: potwierdzona lista bohaterów, jakich zobaczymy w grze

Riot Games
Jacy bohaterowie na pewno pojawią się w League of Legends: Wild Rift?Na Reddicie jeden z użytkowników opublikował grafikę przedstawiającą listę bohaterów w League of Legends: Wild Rift.

Wild Rift: potwierdzona lista bohaterów

Na Reddicie pojawiła się grafika przedstawiająca potwierdzoną listę bohaterów, jacy pojawią się w mobilnej wersji League of Legends. Użytkownicy zauważyli, że niestety na obrazku brakuje kilku postaci. Dlatego poniżej załączymy uzupełnioną listę. ZOBACZ – Riot miał dać coś Europie, ale o nagrodzie praktycznie nikt nie słyszał, bo okazała się porażką

Uzupełniona lista, również od jednego z użytkowników Reddita:

 1. Ahri
 2. Alistar
 3. Annie
 4. Ashe
 5. Blitzcrank
 6. Braun
 7. Camille
 8. Dr. Mundo
 9. Ezreal
 10. Fiora
 11. Fizz
 12. Garen
 13. Gragas
 14. Janna
 15. Jinx
 16. Jhin
 17. Lux
 18. Malphite
 19. Master Yi
 20. Miss Fortune
 21. Nami
 22. Nasus
 23. Olaf
 24. Orianna
 25. Shyvana
 26. Soraka
 27. Teemo
 28. Tryndamere
 29. Twisted Fate
 30. Varus
 31. Vayne
 32. Vi
 33. Xin Zhao
 34. Yasuo
 35. Zed
 36. Ziggs
League of Legends: Wild Rift
Czytaj więcej
16Oct

Jedna ze streamerek zajmujących się „bodypaintingiem” została zbanowana.

Streamerka na Twitch zbanowana za malowanie nagiego ciała


Jedna ze streamerek zajmujących się „bodypaintingiem” została zbanowana.Bodypainting w regulaminie Twitch został podciągnięty pod Cosplay i miał być dozwolony tak długo, aż nie uraża niczyich przekonać i nie łamie innych punktów regulaminu.

Wygląda na to, że jeden z moderatorów o tym nie wiedział i zbanował streamerkę o nicku „Intraventus”.


Here is a better look at how much I had painted when I was indefinitely banned. Wtf @Twitch @TwitchSupport I definitely need some clarity because this FALLS WITHIN TOS.

Zobacz obraz na Twitterze

894

Ludzie o tym mówią: 94

Ban za bodypainting

Streamerka nagrała emocjonalny materiał, w którym odnosi się do całej sytuacji, trochę nie wiedząc, w jaki sposób złamała regulamin i dlaczego została zablokowana.


Sytuacja o tyle dziwna, że Intraventus została zaakceptowana jako partner Twitch, więc w teorii, ktoś musiał zobaczyć czym dokładnie się zajmuje.

Ostatecznie Twitch doszedł jednak do wniosku, że zawieszenie będzie zdjęte, a nałożona blokada była błędem. Ciekawe, czy chodzi tutaj o któregoś z moderatorów, czy automatyczną blokadę z powodu wielu zgłoszeń.

Czytaj więcej
12Oct

Streamerki Twitch ostatnio bardzo często mają w sieci różne miejsca, gdzie publikowane są materiały 18+ za pewną opłatą.

 Baner Nutaku - Gry erotyczne - DOI


1

Streamerki Twitch ostatnio bardzo często mają w sieci różne miejsca, gdzie publikowane są materiały 18+ za pewną opłatą.Nie można oczywiście generalizować, ale ewidentnie widać na Twitchu pewny trend. Chodzi tutaj o streamerki, które reklamują się poprzez stream, by następnie zarabiać nie na ilości widzów, a na wrzucaniu swoich pikantnych fotek do internetu.

Dzieje się tak głównie w zamkniętych miejscach, do których dostęp mają tylko najwierniejsi fani, a raczej ci z największym portfelem.

Wyciekły zdjęcia tylko dla zamkniętej grupy

Często jednak dzieje się tak, że te zdjęcia wyciekają dalej i są dostępne dla szerszej widowni. Tak jest w przypadku Blinkx, która zdecydowanie nie chciała, by każdy miał dostęp do zdjęć.

Tego typu sytuacje przestają być rzadkością, a robią się czymś normalnym. Streamerki zakładają konta na specjalnych serwisach, gdzie dzielą się całą sobą.


 Baner Nutaku - Gry erotyczne - DOI


Czytaj więcej
08Oct

Serwis IGN przeprowadził analizę, która wskazuje, że 30-procentowa marża platformy Steam nie odbiega od standardów branży. Odmienne zasady stosuje tylko kilku innych dystrybutorów - w tym oczywiście Epic Games Store, który często oskarża Valve o stosowanie szemranych praktyk.

Serwis IGN przeprowadził analizę, która wskazuje, że 30-procentowa marża platformy Steam nie odbiega od standardów branży. Odmienne zasady stosuje tylko kilku innych dystrybutorów - w tym oczywiście Epic Games Store, który często oskarża Valve o stosowanie szemranych praktyk.

Jednym z głównych argumentów podnoszonych przez Epic Games w kontekście rywalizacji pomiędzy platformami Epic Games Store i Steam jest wysokość marży. W przypadku Steam wynosi ona 30%, podczas gdy EGS pobiera od każdej sprzedaży znacznie mniej, bo zaledwie 12%. Koncern Tima Sweeneya sprowokował dyskusję na temat zasadności trzydziestoprocentowego udziału w zyskach i w swojej narracji przedstawił Valve jako główny czarny charakter. Czy słusznie? Ciekawy artykuł przygotowany przez serwis IGN pokazuje, że nie do końca.

Zły Lord Gaben, ciemiężyciel deweloperów?

Po pierwsze, Steam nie robi niczego nadzwyczajnego - na dobre czy na złe, marża zmniejszająca zyski o niemal 1/3 to w naszej branży standard. Stosuje ją zarówno większość sklepów cyfrowych, jak i właściwie wszyscy dystrybutorzy zajmujący się fizycznymi kopiami. Zerknijcie na poniższą infografikę.

IGN sprawdziło 15 dystrybutorów: Steam, Epic Games Store, The Humble Bundle, itch.io, GOG.com, Microsoft Store, PlayStation Store, Xbox Games Store, Nintendo eShop, Apple App Store, Google Play Store, Gamestop, Amazon, Best Buy oraz Walmart. Analiza zgromadzonch informacji pokazuje, że w tej grupie tylko Epic Games Store, The Humble Store oraz itch.io pobierają mniej niż 30%.

pobierają mniej niż 30%. W przypadku The Humble Store marża wynosi 25%, ale sklep faktycznie zarabia jedynie 15%. Pozostałe 10% trafia na konta organizacji charytatywnych albo jest zwracane klientowi w postaci swoistego kredytu, który można wykorzystać kupując kolejną grę. Z kolei itch.io przyjęło zupełnie inną strategię - platforma umożliwia deweloperom samodzielne ustalenie marży dla dystrybutora (co ciekawe, może ona wynosić nawet 0%).

Smutne branżowe realia


W praktyce, przy marży na poziomie 30% i odliczeniu dodatkowych opłat, realne zyski wydawcy oferującego grę na Steamie często sięgają 65%. Na konsolach na ogół można zarobić równe 70%, ale za to reklamacje klientów są bardziej problematyczne. Jeśli studio odpowiedzialne za dany tytuł wydaje go samodzielnie, całość zysków trafia do niego, ale w wielu wypadkach zarobione pieniądze trzeba jeszcze podzielić pomiędzy wydawcę a twórców gry. Nie ma tu jednego standardu - wszystko zależy od podpisanego kontraktu.

Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w przypadku fizycznej dystrybucji - wydawca najczęściej musi ponieść także dodatkowe koszty, powiązane z szeroko rozumianą logistyką (produkcją pudełek, transportem, podatkami itp.). Jedno ze źródeł IGN przyznało, że realne zyski ze sprzedaży pudełkowych wydań często wynoszą zaledwie 10-15% ceny gry. Właśnie dlatego wiele małych produkcji ukazuje się wyłącznie na platformach cyfrowej dystrybucji.


Powiedzmy sobie jedną rzecz jasno - Epic Games Store faktycznie wywarł wpływ na branżę i poprawił sytuację deweloperów. To nie tylko puste hasła czy sposób na wypromowanie się i zachęcenie twórców gier do współpracy. Wielu rozmówców IGN przyznaje, że dzięki działaniom Tima Sweeneya pojawiło się przekonanie, że dotychczasowy podział nie jest uczciwy. Powstała olbrzymia presja na to, by zmienić reguły panujące na rynku.

Czytaj więcej
06Oct

D zakorzeniło się już bardzo mocno nie tylko wśród streamerów i youtuberów, ale jak widać także raperów. Na ostatnim koncercie Borixona w pewnym momencie tłum zacząć krzyczeć JD, po czym odwołał się do tego sam raper.

Borixon krzyczy Jeb*ć Disa na swoim koncercie. JD dalej żywe


Do nietypowej sytuacji doszło na koncercie jednego z artystów.


JD zakorzeniło się już bardzo mocno nie tylko wśród streamerów i youtuberów, ale jak widać także raperów. Na ostatnim koncercie Borixona w pewnym momencie tłum zacząć krzyczeć JD, po czym odwołał się do tego sam raper.

Wydawałoby się, że JD powoli umiera i odchodzi w niepamięć, cóż, najwyraźniej tak nie jest.

JD na koncercie

Całą akcję możecie zobaczyć w materiale poniżej. Sprawa robi się coraz głośniejsza, bo ostatecznie chodzi o mocne obrażanie – przynajmniej zdaniem Disa. Nie wiadomo jednak, czy będzie to miało jakiekolwiek konsekwencje.

Co znaczy JD?

JD to skrót od „jeb*ć Disa”, popularnego streamera League of Legends, który jakiś czas temu przestał nadawać na Twitch i przerzucił się na Youtube. Głównym powodem odejścia był między innymi wspominany skrót, na który nie reagowały władze platformy streamingowej.

Czytaj więcej
05Oct

Gural dał się poznać jako osoba bardzo kontrowersyjna, która niekiedy mówi zdecydowanie za dużo pod wpływem alkoholu. Naciąga fakty i przeinacza rzeczywistość


Gural to znany streamer, który swoje „pięć minut” ma już raczej za sobą.


Gural dał się poznać jako osoba bardzo kontrowersyjna, która niekiedy mówi zdecydowanie za dużo pod wpływem alkoholu. Naciąga fakty i przeinacza rzeczywistość.

Ostatnio twierdził, że coś wydarzy się na PGA, co od razu zdementował – „byłem po alkoholu”.


Gural bez konsekwencji

Najgłośniejsza sprawa, jaka była wiązana z Guralem dotyczyła nakłaniania dziewczyn do rozbierania się podczas rozmów w serwisach z czatami. Według wielu osób, dziewczyny te były zdecydowanie za młode.

Jak podaje poznański serwis epoznan, prokuraturze nie udało się ustalić tożsamości dziewczyn, w związku z czym nie było możliwe postawienie zarzutów.

Dwa zarzuty dotyczyły nakłaniania do prezentowania treści pornograficznych. Przyjęliśmy, że pokrzywdzonymi są osoby nieletnie. Niestety nie udało nam się ustalić ich tożsamości, dlatego nie mogliśmy tego potwierdzić.

Streamer nadal nadaje w sieci, czasem ma więcej widzów, czasem mniej. Czasy jego największej popularności są już raczej za nim.

Czytaj więcej
02Oct

Dwójka aktorów znanych z serii filmów Szybcy i wściekli - Dwayne Johnson i Vin Diesel - najprawdopodobniej doszła do porozumienia po kilkuletnich problemach na planie. Rock na swoim filmiku podziękował fanom oraz Dieselowi za wsparcie przy premierze Hobbs i Shaw.

Dwójka aktorów znanych z serii filmów Szybcy i wściekli - Dwayne Johnson i Vin Diesel - najprawdopodobniej doszła do porozumienia po kilkuletnich problemach na planie. Rock na swoim filmiku podziękował fanom oraz Dieselowi za wsparcie przy premierze Hobbs i Shaw.

Od 2016 roku dwójka głównych aktorów serii Szybcy i wściekli – Dwayne „The Rock” Johnson i Vin Diesel – nie do końca potrafiła dogadać się na planie filmowym i nie raz było widać ich odmienną filozofię dotyczącą produkcji filmów. Doszło nawet do tego, że Johnson zwyzywał kolegę na swoim Instagramie. Wygląda jednak na to, że panowie doszli do porozumienia.


Rock udostępnił na swoim Instagramie wideo, na którym dziękuje fanom za sukces Hobbs i Shaw (film przekroczył 750 mln dolarów przychodu na całym świecie). Podczas krótkiej przemowy nie zapomniał również podziękować Vinowi za wsparcie podczas premiery. Wspomniał też o tym, jak 10 lat temu dołączył do obsady dzięki zaproszeniu Diesela i od tamtego momentu jego marzeniem było dołożenie własnej cegiełki do sukcesu serii.


To była dzika jazda. 10 lat temu, kiedy razem rozmawialiśmy, ty zaprosiłeś mnie do rodziny Szybkich i wściekłych. Jestem wdzięczny za to zaproszenie. Jak wiecie, moim celem zawsze było, przez te wszystkie lata, dołączenie do obsady i pomoc w rozwoju franczyzy w dowolny sposób, w jaki tylko mogłem. Jeśli mi się to udało, to znaczy, że wykonałem swoje zadanie. A teraz jesteśmy tutaj 10 lat później i wszystko stało się ogromnym sukcesem. Zrobiliśmy to w odpowiedni sposób, mądry sposób i jeszcze raz bracie dziękuję ci za wsparcie.


Na sam koniec Johnson nawiązał do postaci granej przed Diesela mówiąc krótko, że z Toretto zobaczą się już wkrótce. Sugeruje to, że bohater grany przez Rocka – Luke Hobbs – pojawi się w najnowszej odsłonie Szybkich i wściekłych, w której według plotek zagra również John Cena. Produkcja ma zadebiutować w maju 2020 roku.

Oficjalna strona internetowa serii Szybcy i Wściekli 

Czytaj więcej
01Oct

Już 18 października rozpoczną się targi Poznań Game Arena 2019. Tego samego dnia odbędzie się niezwykłe wydarzenie towarzyszące: koncert Epic Game Music.

Już 18 października rozpoczną się targi Poznań Game Arena 2019. Tego samego dnia odbędzie się niezwykłe wydarzenie towarzyszące: koncert Epic Game Music.

Muzyka z gier potrafi zachwycać, a słuchanie tej wykonywanej na żywo to już prawdziwa rozkosz. Kolejną okazją, by przenieść się w inny wymiar, będą targi Poznań Game Arena 2019, podczas których zorganizowany zostanie koncert Epic Game Music. Czego można się spodziewać?

Koncert Epic Game Music na PGA 2019

Epic Game Music rozpocznie się 18 października o godzinie 20.30. Na scenie pojawi się dyrygowana przez Adama Domurata i złożona z 80 muzyków orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra w towarzystwie Chóru Akademickiego UAM przygotowanego przez Beatę Bielską. Wspólnie pozwolą delektować się muzyką ze ścieżek dźwiękowych do takich gier jak Assassin’s Creed czy Wiedźmin. 

Epic Game Music

Koncert ma być wypełniony niespodziankami. Aby uchylić rąbka tajemnicy, organizatorzy zapowiedzieli na przykład, że na scenie wystąpi gitarzysta Ruud Jolie z zespołu Within Temptation. Wiemy też, że wspaniałej muzyce towarzyszyć będzie widowiskowa oprawa wizualna, za którą odpowiedzialne będzie niezawodne studio Platige Image.

Moc atrakcji na Poznań Game Arena 2019

Targi Poznań Game Arena 2019 potrwają do niedzieli, 20 października. Koncert jest oczywiście zaledwie jedną z wielu przygotowywanych atrakcji: od prezentacji gier i sprzętu, przez specjalne strefy tematyczne oraz konkursy i turnieje, po spotkanie z youtuberami. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy kupić bilet – ceny rozpoczynają się od 100 zł. Czy warto? Zobaczcie jak było w tamtym roku:

Źródło: PGA, MTP

Czytaj więcej
01Oct

Na TwitchConie znalazły się nie tylko sławne osoby, ale również zwykli gracze. Jeden z nich, dość młody, postanowił pokazać swoje umiejętności tańczenia. Taniec wychodził mu bardzo dobrze, do pewnego momentu.

Czasami nie warto przesadzać, przekonał się o tym jeden z młodszych graczy.

Na TwitchConie znalazły się nie tylko sławne osoby, ale również zwykli gracze. Jeden z nich, dość młody, postanowił pokazać swoje umiejętności  tańczenia.

Taniec wychodził mu bardzo dobrze, do pewnego momentu.

Nieudany taniec

Młodzieniec próbował zrobić salto i trochę mu to nie wyszło. Całą akcję zobaczycie tutaj:

Chłopakowi nic się nie stało, przynajmniej z tego, co obecnie wiadomo. Pamiętajcie, że tego typu ewolucje mogą się skończyć naprawdę poważnymi kontuzjami. Łatwo o uszkodzenie sobie chociażby kręgosłupa.

Czytaj więcej
29Sep

Cosplay to sztuka, którą zawsze podziwialiśmy. Głównie dlatego, że wymaga mnóstwa pracy i poświęcenia dla czegoś, związanego ze światem fantazji Jednym z cosplayów, które szczególnie nam się ostatnio rzuciły w oczy jest Fyra.


Skórka nie należy do najłatwiejszych, dlatego tym bardziej warto docenić ten cosplay.

Cosplay to sztuka, którą zawsze podziwialiśmy. Głównie dlatego, że wymaga mnóstwa pracy i poświęcenia dla czegoś, związanego ze światem fantazji

Jednym z cosplayów, które szczególnie nam się ostatnio rzuciły w oczy jest Fyra.

Cosplay z Fortnite

Minana & Desti Cosplay przygotowała naprawdę genialne odwzorowanie skórki z Fortnite. Sami tylko zobaczcie:

Jednak ilość szczegółów najlepiej oddaje tarcza:

Nam niesamowicie podobają się tego typu rzeczy i chyba nigdy nie przestaniemy się dziwić, że społeczność związana z grami może tworzyć takie rzeczy w rzeczywistym świecie.


Czytaj więcej
28Sep

Daniel Magical nadal ma zakaz streamowania, natomiast transmisja z Urzędniczej trwa w najlepsze.

Daniel Magical nadal ma zakaz streamowania, natomiast transmisja z Urzędniczej trwa w najlepsze.


Daniel Magical zapowiadał regularne streamy po wyjściu z więzienia. Te plany pokrzyżował mu jednak sąd, który przychylił się do podtrzymania zakazu nadawania w sieci.

Dzisiaj powrócił stream. Jak to możliwe?

Daniel Magical bez Daniela Magicala

Okazuje się, że stream został uruchomiony, ale bez Daniela Magicala. Są między innymi „Baobab”, Jacek, czy BMW. Daniela natomiast nie zobaczymy.

Chłopaki zbierają cel na Urzędniczą, czyli po prostu na wszystko, co związane z transmisją. Ogląda ich obecnie 6 tysięcy osób, więc można śmiało założyć, że fani czekali na powrót.

Czy kiedyś pojawi się Magical? Na pewno musi czekać na pozwolenie od sądu. W innym wypadku może trafić ponownie za kratki, a jak sam przyznaje, na pewno nie chce tam wracać.


Czytaj więcej