Wersja beta nowej biblioteki Steam pojawi się 17 września!


Niewykorzystany potencjał waszej biblioteki

Nowa biblioteka Steam została stworzona z przekonaniem, że biblioteki są dla twórców platformy bardzo wartościowe – niektórzy posiadają w nich gry od niemal piętnastu lat. Począwszy od ulubionych gier AAA, w które grają wszyscy wasi znajomi, a skończywszy na artystycznych grach niezależnych, które z jakiegoś powodu kocha tylko garstka z was – wasze biblioteki Steam reprezentują wasze historie gamingu. Dobra biblioteka to nie tylko kilka zakurzonych półek. Powinno być to miejsce do odkrywania gier, których szukacie. Niezależnie od tego, czy chcecie być na bieżąco z wydarzeniami w waszych grach, znaleźć grę do zagrania ze znajomymi, czy odkryć, co dzieje się w społeczności waszych gier, wasza biblioteka powinna was wspierać.

Dzisiaj przedstawimy najważniejsze funkcje nowej biblioteki i objaśnić wam, jak pomogą one w osiągnięciu wspomnianych celów.

Całkowicie nowe spojrzenie

Pierwszą rzeczą, jaką prawdopodobnie zauważycie, jest nowa, prześliczna strona docelowa waszej biblioteki. Nowa strona główna biblioteki daje wam szybki dostęp do aktualizacji gier, niedawno uruchamianych gier, aktywności znajomych i waszych kolekcji.

Bądźcie w kontakcie z waszymi grami i znajomymi

Ułatwiamy wam bycie na bieżąco ze zmianami wprowadzanymi w waszych grach i z tym, kto, w co gra. Wiemy, że jedną z rzeczy, które kochacie na Steam, jest bezpośrednie angażowanie się w gry podczas ich rozwoju w czasie. Nowa biblioteka ułatwia nie tylko uzyskanie informacji o aktualizacjach do gier, ale (dzięki nowej funkcji wydarzeń) również o tym, co aktualizacja zawiera i dlaczego powinniście uruchomić tę grę i w nią zagrać. Ułatwiamy również sprawdzanie tego, co robili wasi znajomi i w które gry obecnie grają. Na stronie głównej biblioteki dowiecie się, w co niedawno grali wasi znajomi, a na waszej liście gier ujrzycie, w co grają w tej chwili. Dzięki wszystkim tym nowym informacjom nie ominie was już ta interesująca rozmowa przy ekspresie do kawy na temat tego, jak wszyscy zrobili sobie powtórkę Portal 2 w ubiegły weekend.

Bądźcie na bieżąco z waszymi grami dzięki wydarzeniom

Prawdopodobnie macie w swoich bibliotekach gry, do których wydano wspaniałe aktualizacje lub miały w nich miejsce wydarzenia ograniczone czasowo, ale nigdy się o nich nie dowiedzieliście. Cóż, te dni minęły bezpowrotnie. Chcieliśmy uzyskać równowagę w funkcji wydarzeń w bibliotece, by dawała wam znać o wszystkich interesujących rzeczach, które odbywają się w posiadanych przez was grach, ale bez bombardowania was powiadomieniami. Wyróżnianie tych aktualizacji jest ważne zarówno dla graczy, jak i producentów. Jeżeli jesteście producentami, to nie było łatwo dać użytkownikom znać, że wydaliście dużą aktualizację do waszej gry, zwłaszcza jeżeli zaczęli już grać w inną. Teraz to bułka z masłem. Od dzisiaj producenci mają dostęp do całkowicie nowego narzędzia tworzenia wydarzeń, które będą umieszczane bezpośrednio w nowej bibliotece (więcej informacji na temat tych narzędzi można znaleźć tutaj).