Samsung wykorzysta GPU AMD Radeon w swoich przyszłych smartfonach


Samsung wykorzysta GPU AMD Radeon w swoich przyszłych smartfonach 

Samsung wykorzysta rozwiązania graficzne od AMD

Firma Samsung wykorzysta układy graficzne koncernu AMD w swoich przyszłych smartfonach. Mobilne GPU będą oparte na architekturze RDNA, tak samo jak karty z rodziny Navi. Pierwsze urządzenia z omawianą technologią prawdopodobnie trafią na rynek w 2021 roku.


Portal TweakTown donosi, że firma Samsung planuje wykorzystać w swoich przyszłych smartfonach mobilne GPU Radeon stworzone przez firmę AMD. Mowa tutaj o urządzeniach mobilnych, które będą debiutowały na rynku począwszy od 2021 roku. Stosowna umowa została podpisana w czerwcu i obejmuje wieloletnią współpracę.


Co ciekawe, układy, które trafią do telefonów mają być oparte na architekturze RDNA - dokładnie tej samej, na bazie której powstały Radeony RX 5700 i 5700 XT, które niedawno trafiły na rynek. Oznacza to, że omawiana technologia cechuje się dużą skalowalnością - w oparciu o nią można stworzyć zarówno dedykowane karty graficzne dla pecetów, GPU dające moc konsolom nowej generacji (te, jak wiadomo, również będą korzystały z wariantów kart AMD Navi), a także rozwiązania dedykowane urządzeniom mobilnym.

Ciekawe, co współpraca z AMD będzie oznaczała dla koreańskiego producenta smartfonów - jak sądzicie, czy wydajność sprzętu mobilnego Samsunga zauważalnie wzrośnie?


 Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.