Motorola one action zaprezentowana - średniak z interesującym aparatem


Motorola one action premiera 

Motorola one action to propozycja z szeroko pojętej średniej półki. Stylistycznie bardzo blisko jej do znanego już modelu Motorola One Vision, ale już na pierwszy rzut oka w oczy rzuca się nie podwójny, ale potrójny aparat główny. I to właśnie ten element jest bardzo mocno akcentowany. Zastosowano tutaj sensor główny 12 Mpix, a także sensor 5 Mpix do pomiaru głębi oraz ultraszerokokątny sensor 16 Mpix o kącie widzenia 117 stopni.

Ten ostatni powstał z myślą o osobach aktywnie spędzających czas i lubiących rejestrować najciekawsze momenty. Motorola one action pozwala na nagrywanie ultraszerokokątnych filmów smartfonem trzymanym w pozycji pionowej, które następnie można odtwarzać w pozycji poziomej. Tutaj do gry wkracza duży, 6.3-calowy ekran o proporcjach 21:9 oraz rozdzielczości Full HD+ (1080 x 2520 pikseli).


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cCwb6xv36Ek" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Dla wielu osób atutem smartfona będzie fakt, iż dołącza on do programu Android One. Należy zatem spodziewać się czystego systemu Google Android, a także regularnych aktualizacji. Mimo tego nie zabrakło miejsca dla elementu lubianego przez użytkowników smartfonów tego producenta, a mianowicie gestów moto (np. obracania nadgarstkiem w celu uruchomienia aparatu).

Motorola one action może pochwalić się też dość solidną baterią 3500 mAh, kompletem modułów łączności zbliżeniowej oraz obsługą dwóch kart SIM.