IRATUS: LORD OF THE DEAD Z NOWĄ ZAWARTOŚCIĄ


O Iratus: Lord of the Dead na łamach Ja, Rocka pisaliśmy już kilka razy. Jeśli chcecie dowiedzieć się konkretnie, czym jest ta produkcja, którzy rozebrali grę na elementy pierwsze. Dadzą Wam dobre spojrzenie na to, z czym to się je. Ja z kolei przedstawię Wam po krótce najnowszą aktualizację.

Iratus: Lord of the Dead z nowościami

Wydawca Daedalic Entertainment i studio Unfrozen wydają pierwszą dużą aktualizację do Iratus: Lord of the Dead. Utrzymana w klimacie dark fantasy taktyczna gra RPG typu roguelike była przez kilka dni hitem na Steamie po wejściu w fazę wczesnego dostępu i stała się jednym z najpopularniejszych tytułów wydawcy z Hamburga.

Z okazji aktualizacji przygotowano także akcję rabatową – od godziny 19 przez najbliższe 48 godzin Iratus będzie dostępny ze zniżką 25% na Steamie. Chętnych zapraszam tutaj.

Darmowy patch dodaje dwie nowe postaci do szeregów nekromanty Iratusa – Unfrozen (dla wszystkich) oraz Infested (wyłącznie dla posiadaczy Supporter Pack). Byli sojusznicy Iratusa z mroźnej północy, starożytne istoty Unfrozen, służą nekromancie za pomogą magii lodu. Infested to natomiast słabe zombie, których ciała wypełnione są chorobami. Zaraza może rozprzestrzeniać się wśród wrogów i osłabiać morale.

Aktualizacja wprowadza także kolejnych wrogów: Shadowelf, Ataman i Gargoyle, wymagających nowych strategii walki. Nowy tryb Endless Rise jest dostępny dla wszystkich graczy, którzy szukają wyjątkowego wyzwania i nie boją się zanurzyć w nieskończoną głębię lochów. Dodatkowo grę wzbogacono o zaklęcia dla Iratusa i kilkadziesiąt przedmiotów, poprawiono balans i interfejs użytkownika.

Podczas trwania fazy wczesnego dostępu Iratus: Lord of the Dead będzie ciągle ulepszane i uzupełniane o nową zawartość. Tak przynajmniej deklarują deweloperzy, a ja trzymam ich za słowo.