iPhone 11 - zobacz memy wyśmiewające nową funkcję smartfona Apple


Nowa funkcja iPhone’ów 11, czyli możliwość robienia spowolnionych selfie - slofie - stała się przedmiotem licznych, humorystycznych komentarzy Internautów. Wiele z nich przyjęło postać memów.
 

Firma Apple zaprezentowała wczoraj smartfony z linii iPhone 11. Jedną z najgłośniej reklamowanych funkcji jest możliwość wykonywania „spowolnionych selfie”, czyli krótkich filmów nagranych w 120 klatkach na sekundę (uzyskujemy w ten sposób charakterystyczny efekt spowolnienia). Prezentując nowość użyto zupełnie nowego słowa - slofie, czyli połączenie slow (ang. wolno) i selfie (zdjęcia, które robimy samemu sobie). Na reakcję Internautów nie trzeba było długo czekać - w sieci zaroiło się od prześmiewczych komentarzy.


Nie da się ukryć, że słowo slofie brzmi dość... oryginalnie, a przydatność samej funkcji zdaje się być co najmniej wątpliwa. Trudno nie odnieść wrażenia, że firmom powoli kończą się pomysły na realną innowację w ramach obecnej, sprawdzonej formy mobilnych telefonów. Być może powiew świeżości przyniosą wynalazki pokroju Samsung Fold lub zwijane ekrany, nad którymi pracuje już kilku producentów. Z drugiej strony, w przeszłości sukces osiągały już rzeczy głupsze od slofie, a na świecie pewnie nie brakuje ludzi, którzy będą gotowi kupić nowego iPhone’a tylko po to, by zrobić sobie spowolnione zdjęcie na plaży (albo, nie daj Boże, w biegu). A Wam jak podoba się nowy pomysł Apple? Waszym zdaniem okaże się sukcesem czy klapą? Koniecznie dajcie nam znaaaać w komentaaarzaaaach. Apple – strona oficjalna