Oto najbardziej dochodowe gry na smartfony


Oto najbardziej dochodowe gry na smartfony


Aż o 20 proc. wzrosły globalne przychody w sektorze gier mobilnych w porównaniu do ubiegłego roku. Jakie tytuły znajdują się na czele rankingu tych zarabiających najwięcej?

W trzecim kwartale 2019 roku gry mobilne wygenerowały ponad 16 milionów dolarów przychodu, a za około 60 proc. tej kwoty odpowiadają tytuły dostępne w App Store. Jest to o tyle ciekawe, że sama liczba pobrań była w tym sklepie znacznie niższa niż w Google Play (2,4 vs 8,7 miliarda). Przejdźmy jednak do odpowiedzi na najważniejsze pytanie, a więc do tego, jaka jest…

Najbardziej dochodowa gra mobilna (w III kwartale 2019 roku)

Na tytuł najbardziej dochodowej gry na smartfony i tablety zasługuje obecnie PUBG Mobile – reprezentantka gatunku battle royale wygenerowała niemal pół miliarda dolarów w III kwartale 2019 roku (dokładnie 496 mln dolarów). Znalazła się też na drugim miejscu najczęściej pobieranych gier z wynikiem 94 mln, przegrywając tym samym znacząco z liderem rankingu: Fun Race 3D (123 mln).

Wróćmy do przychodów. Na podium znalazły się również Honor of Kings i Fate/Grand Order, które wygenerowały odpowiednio: 377 i 354 miliony dolarów. Niewiele gorzej poradziło sobie Pokemon Go, osiągając wynik 308 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że przy wszystkich tych grach można bawić się za darmo, a pieniądze pochodzą z systemów mikropłatności.

Pod względem przychodów piąte miejsce zajmuje Monster Strike, a drugą piątkę tworzą: Candy Crush Saga, Lineage M, DBZ Dokkan Battle, Homescapes i Clash of Clans. W rankingu pobrań natomiast miejsca od trzeciego do dziesiątego zajmują: Mario Kart Tour, Aquaprk.io, Garena Free Fire, Mr Bullet, Sand Balls, Jelly Shift, Subway Surfers i My Talking Tom.

Źródło: Sensor Tower

Warto zobaczyć również: