Epic Games ma być pozwane za stworzenie uzależniającego FortnitePrawnicy z Montrealu szykują się złożenie pozwu przeciwko Epic Games za stworzenie uzależniającej gry komputerowej bez odpowiednich ostrzeżeń.


Epic Games w przeszłości zmagało się już z wieloma pozwami, głównie w kwestiach związanych z tańcami. Teraz sprawa może być nieco poważniejsza, bo chodzi o niedostosowanie komunikatów w grze do zawartości.

Składający pozew twierdzą, że Epic zatrudniało psychologów oraz tworzyło grę w taki sposób, by jak najbardziej przyciągać do siebie graczy.

Szykuje się pozew

Prawnicy reprezentują głównie rodziców dwóch dzieci – 10 i 15-latka. Mieli oni wciągnąć się w Fortnite zdecydowanie za bardzo.

Nie bardzo znamy się na prawie w Kanadzie, ale według źródeł, Calex Legal złożyło do sądu wniosek o wszczęcie pozwu zbiorowego przeciwko Epic Games o specjalne budowanie Fortnite w taki sposób, by uzależniał.

Cały pozew oparty został o przepisy, nakazujące między innymi firmom tytoniowym na umieszczanie dokładnej informacji na swoich wyrobach o możliwym uzależnieniu. Według prawników, podobne ostrzeżenia powinno wprowadzić do swojej gry Epic Games.

Trudno powiedzieć, jak ta sprawa się zakończy. Czytając treść newsów na ten temat dochodzimy do wniosku, że nie wszyscy znają historię Fortnite i tego, jak rzeczywiście było tworzone. Początkowo istniał tryb Ratowania Świata, który nie bardzo przyciągał i uzależniał. Dopiero później stworzono Battle Royale i wydaje się, że po prostu trafiono w punkt.