EA testuje usługę streamowania gier Project Atlas


Firma Electronic Arts poinformowała, że rozpoczyna dziś dwutygodniowe testy platformy streamingowej Project Atlas. W ramach trialu będzie można sprawdzić cztery odmienne tytuły: FIFA 19, Need for Speed Rivals, Titanfall 2 i Unravel Two.
W poście opublikowanym na portalu Medium firma Electronic Arts poinformowała, że dziś - o godzinie 7:00 czasu polskiego - rozpoczęły się dwutygodniowe testy nowej usługi streamowania gier, która jest znana pod tajemniczą nazwą Project Atlas (nie mylić z Projectem xCloud oraz Projectem Stream, czyli Google Stadią... namnożyło nam się tych różnych „Projectów”). Trial będzie dostępny wyłącznie na PC (choć ostateczna wersja usługi trafi też na inne platformy - Maca, smart TV, tablety czy smartfony).

Gracze, którzy zapiszą się do testów otrzymają możliwość zagrania w cztery produkcje Electronic Arts: FIF-ę 19, Need for Speed Rivals, Titanfall 2 oraz Unravel Two. Co ważne, w każdym przypadku ma istnieć możliwość bawienia się wspólnie z osobami, które grają „normalnie”, czyli wykorzystując swój komputer. Project Atlas będzie też oferował pełną kompatybilność zapisanych stanów gry pomiędzy platformą streamingową i wersją pecetową.

Przedmiotem testu jest sprawdzenie jakości świadczonych usług w różnych warunkach - także wówczas, kiedy prędkość i stabilność połączenia internetowego są dalekie od ideału. EA zdecydowało się udostępnić testerom kilka rożnych gatunków gier, by przekonać się, jak streaming radzi sobie w każdym z nich (i na jakie problemy i ograniczenia natrafia).


By zapisać się do testów, należy odwiedzić tę stronę. Warto odnotować, że wzięcie udziału w trialu wymaga posiadania konta EA / Origin.

Electronic Arts – strona oficjalna