Zobacz odtworzony Park Jurajski na silniku CryEngine


Do sieci trafiła darmowa gra - Jurassic Dream - pozwalająca na zwiedzenie wyspy znanej z serii filmów Park Jurajski. Autor zdecydował się na usunięcie dinozaurów ze swojej produkcji, ale obiecuje, że mimo to fani będą mieli tam co robić.

W sieci ukazała się darmowa gra, Jurassic Dream, przeznaczona w głównej mierze dla fanów filmów z serii Park Jurajski. Produkcja pozwala na zwiedzenie wyspy w alternatywnej rzeczywistości, w której park nie został zniszczony przez dinozaury. Całość została stworzona na silniku CryEngine przez praktycznie jedną osobę o nicku LifelessTapir.


W grze nie pojawiają się żadne dinozaury, jedynie można znaleźć ich pluszowe wersje na sklepowych półkach lub jeszcze niewyklute jajka. Autor twierdzi, że wie, iż brzmi to zniechęcająco, ale zapewnia – na wirtualnej wyspie jest co zwiedzać. Dokładna eksploracja parku zajmuje ponad godzinę i w tym czasie odwiedzimy na przykład zjeżdżalnię wodną, baseny oraz kort tenisowy. Po mapie można poruszać się zarówno pieszo, jak i za pomocą maszyn, takich jak samochód terenowy, łódka, helikopter i czołg.

Twórca umożliwił również przetestowanie kilku broni oraz zmianę pory dnia. Fani mogą także spróbować swoich sił w poszukiwaniu notatek i zabawnych easter eggów zamieszczonych przez autora. Jurassic Dream można pobrać z oficjalnej strony gry, a poniżej prezentujemy filmik ukazujący, co ciekawego znajdziemy na wyspie.