Co dalej z rywalizacją w Fortnite?


W miniony weekend rozegrano finały Fortnite World Cup. Uczestnikom rozgrywek solo, w parach i w trybie kreatywnym rozdano ponad 30 milionów USD w ramach nagród pieniężnych. Pewnie jesteście ciekawi, co dalej z rywalizacją w Fortnite? Zobaczmy, jak będzie pod tym względem wyglądać druga połowa 2019 roku!

Fortnite Champion Series
Wraz z Sezonem X zaczynamy Fortnite Champion Series. Ta seria turniejów w grze będzie mieć trwały ranking, który umożliwi graczom śledzenie postępów na drodze do mistrzostwa sezonu w każdym regionie serwerów. Trybem gry, wybranym na inaugurację Fortnite Champion Series, będą trójki.

Akcja zacznie się 17 sierpnia. Przez kolejne pięć tygodni zespoły będą walczyć w każdą sobotę i niedzielę o nagrody z przypisanych pul, jak również o szansę zakwalifikowania się do Mistrzostw Sezonu X. Najlepsze zespoły z każdego regionu zmierzą się ze sobą 20, 21 i 22 września i wyłonią regionalnych mistrzów sezonu X.

Jaka jest stawka?
Każda impreza będzie mieć osobną pulę nagród. Łącznie w trakcie pierwszego Fortnite Champion Series rozdane zostaną jako nagrody miliony USD.

Jak rywalizować częściej?
Będą także inne okazje, by regularnie rywalizować w ramach mniejszych turniejów tygodniowych. Od 21 sierpnia w środy i czwartki będziemy organizować jednodniowe Solo Cash Cups. Środowy Wednesday Cup przeznaczony jest dla wszystkich, którzy w trybie Areny dotarli do dywizji profesjonalnej i wyższych, a czwartkowy Thursday Cup wymaga graczy z dywizji mistrzowskiej. Od 23 sierpnia co piątek odbywać się będą Trios Cash Cups.

Fortnite Spotlight
To seria turniejów, które mają spopularyzować imprezy organizowane przez oddanych, utalentowanych i kreatywnych twórców treści do Fortnite z całego świata.

To dopiero początek. Wypatrujcie imprez przygotowanych przez twórców z waszego regionu. Pierwszą z nich jest Orange Community Cup!