Gracze donoszą, że Borderlands 3 przegrzewa konsole


Coraz więcej problemów technicznych z Borderlands 3. Użytkownicy forów internetowych donoszą, że produkcja przegrzewa konsolę Xbox One X. Nie pomaga nawet przejście na tryb wydajności.


Niedawno informowaliśmy Was, że Borderlands 3 na PC miewa spore problemy techniczne, ale mimo tego cieszy się ogromną popularnością. Okazuje się, że nie tylko posiadacze komputerów osobistych mają niełatwe życie z tytułem. Na forach można znaleźć coraz więcej negatywnych opinii użytkowników konsol, którzy narzekają na problemy z wydajnością na Xboksie One X oraz PlayStation 4 Pro. Jeśli doniesienia graczy są prawdziwe, to mamy do czynienia z jedną z najgorzej zoptymalizowanych produkcji na konsolach (przynajmniej w dniu premiery).

No dobrze, ale co takiego właściwie się dzieje? Serwis SegmentNext przeszukał fora internetowe, na których znalazł narzekania graczy na działanie Borderlands 3 na konsolach. Największą bolączką jest przegrzewanie się konsoli. Jeden z użytkowników Reddita raportuje, że na Xboksie One problem pojawia się wyłącznie z tytułem od studia Gearbox - inne gry nie obciążają sprzętu. Co więcej, sytuacja wygląda kiepsko zarówno w trybie wydajności (60 FPS, 1920x1080), jak i jakości (30 FPS, 3200x1800).

Przypomnijmy, że Fallout 76 miał podobne problemy na premierę. Produkcja Bethesdy potrafiła nawet całkowicie wyłączyć konsolę. Na szczęście dosyć szybko rozprawiono się z tym, co może pozytywnie nastrajać w przypadku Borderlands 3. Prawdopodobnie Gearbox w ciągu najbliższych dni (a może godzin) wyda odpowiedni patch, który poprawi działanie gry. Pytanie tylko, czy użytkownicy konsol nie będą musieli pogodzić się z downgradem, aby utrzymać płynność podczas grania.

Portal SegmentNext sugeruje, że Borderlands 3 ma problem z wydajnością, rzekomo instalując chińskie programy szpiegowskie. Nie ma jednak konkretnych dowodów i przykładów na tego typu działanie, dlatego na razie te doniesienia pozostają jedynie plotkami. Tak czy inaczej, premiera tytułu nie jest usłana różami (a nawet jeśli, to raczej chodzi o łodygi z kolcami, a nie kwiaty). Borderlands 3 trafiło do sprzedaży 13 września bieżącego roku. Produkcja ukazała się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.