Surviving Mars od dziś za darmo w Epic Games Store


10 Oct

Dziś na platformie cyfrowej dystrybucji Epic Games Store udostępniona zostanie za darmo gra Surviving Mars, czyli city builder utrzymany w klimacie sci-fi. Tytuł będzie można pobrać do 17 października.

Epic Games Store – oficjalna strona internetowa 

Surviving Mars to city builder od Haemimont Games (twórców serii Tropico), który od godziny 17:00 będzie można pobrać za darmo z Epic Games Store. Promocja potrwa do 17 października. Jeśli do tego czasu przypiszecie grę do swojej biblioteki, to pozostanie w niej także po zakończeniu oferty.

Produkcja jest strategią ekonomiczną utrzymaną w klimacie fantastycznonaukowym. Stajemy w niej przed wyzwaniem stworzenia prężnie działajacej kolonii na Marsie, co nie jest łatwym zadaniem. Z pierwszymi problemami mierzymy się już na samym początku zabawy, kiedy przygotowujemy Czerwoną Planetę na przybycie nowych mieszkańców. Kolonizatorom musimy zapewnić m.in. stały dostęp do tlenu, wody i pożywienia, a dopiero potem możemy myśleć o wydobywaniu cennych zasobów.

Podczas projektowania gry deweloperzy kontaktowali się z prawdziwymi naukowcami, a zdobytą wiedzę wykorzystali do stworzenia mechanik rządzących rozgrywką. Inspirowali się także twórczością kultowych pisarzy sci-fi, czyli Isaaca Asimova oraz Arthura C. Clarke’a. Natomiast w kwestii grafiki postawili na retrofuturyzm, przywodzący na myśl m.in. animowany serial Futurama.

Recenzja gry Surviving Mars – i ty możesz sterraformować Czerwoną Planetę