Sid Meier's Civilization 6 najszybciej sprzedającą się grą z serii


07 Aug

Firma Take-Two Interactive poinformowała, że sprzedała już ponad 5,5 mln egzemplarzy strategii Sid Meier's Civilization VI. Tym samym produkcja została najszybciej sprzedającą się częścią serii.


Pracownicy Firaxis Games mają powody do zadowolenia. Będąca właścicielem studia firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że sprzedaż gry Sid Meier's Civilization VI przekroczyła 5,5 mln egzemplarzy. Czyni to z produkcji najszybciej sprzedającą się odsłonę cyklu. Liderem ogólnej sprzedaży w serii pozostaje Sid Meier's Civilization V, które znalazło ponad 8 mln nabywców. Biorąc jednak pod uwagę rekordowe tempo sprzedaży „szóstki” wydaje się, że piąta odsłona cyklu w przyszłości będzie musiała ustąpić z tronu.

CIVILIZATION VI W SKRÓCIE:

  1. Deweloper gry: Firaxis Games
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: turowa strategia
  4. Platforma: PC, iOS, Switch
  5. Data premiery: 21 października 2016 r.

Liderem ogólnej sprzedaży w serii pozostaje Sid Meier's Civilization V, które znalazło ponad 8 mln nabywców. Biorąc jednak pod uwagę rekordowe tempo sprzedaży „szóstki” wydaje się, że piąta odsłona cyklu w przyszłości będzie musiała ustąpić z tronu.



Przypomnijmy, że Sid Meier's Civilization VI ukazało się w październiku 2016 r. na pecetach. Rok później produkcja trafiła na mobilny system iOS, a potem skonwertowano ją na Nintendo Switch. Produkcja została przyjęta ciepło. Edycja PC posiada średnią ocen na poziomie 86% według serwisu Metacritic. Gra jeszcze bardziej spodobała się naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10.

Do tej pory produkcja otrzymała dwa duże dodatki. W zeszłym roku ukazało się Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall, a sześć miesięcy temu wydano Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm.

Gry z serii najczęściej otrzymują tylko dwa potężne rozszerzenia, ale tym razem może być inaczej. Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że Firaxis Games rozważa opracowanie trzeciej produkcji tego typu. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, gdyż Gathering Storm jest najlepiej zarabiającym dodatkiem w historii marki Cywilizacja.