Ninja nie będzie już streamował na Twitchu!


03 Aug


Tyler “Ninja” Blevins kończy swoją współpracę z Twitchem. Najpopularniejszy streamer świata przenosi się na nową platformę – Mixer!

Ninja za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił swoją decyzję. Streamer był jednym z największych streamerów na Twitchu, w szczycie swojej popularności posiadał 285 tysięcy subskrybentów (marzec 2018). Amerykanin zasłynął ze swoich streamów z Fornite’a, podczas których grał z raperem Drake’em.

28-latek od sierpnia 2019 będzie streamował już tylko na Mixerze. Platforma nie jest tak popularna jak Twitch, ale obecność na niej Blevinsa ma ją znacznie rozpromować. Mixer oferuje chociażby darmową subskrypcję dla każdego, kto zostanie subskrybentem Ninjy. Standardowo “suby” kosztują jednak aż 7,99$ (na Twitchu 4,99$)

Mixer, chociaż niezbyt popularny, posiada bardzo dużo ciekawych opcji. Streamerzy mogą na przykład udostępnić swój kontroler widzom, czy streamować razem z trzema innymi graczami. Platforma posiada także wiele innych interakcji, a także ma bardziej przyjaźnie nastawioną społeczność. Mixer powstał w 2016 roku i należy do Microsoftu, dlatego jest zintegrowany z Xboxem One i Windowsem 10. 

By uświadomić sobie skalę popularności Blevinsa oraz to, jak dobry był to ruch ze strony Mixera, warto przytoczyć tutaj statystykę pobrań aplikacji z AppStore’a. Platforma streamingowa nagle stała się najpopularniejszą aplikacją w sklepie Apple’a.

Ninja zapewnił, że streamy będą dalej wyglądać tak samo, będą tylko przeprowadzane na innej platformie. Najbliższa transmisja od Blevinsa odbędzie się już dzisiaj, będzie to stream z festiwalu Lollapalooza.