Fortnite staje się nowym Minecraftem pod względem hejtu?


29 Sep

Fortnite obecnie przechodzi trudny okres i wydaje się, że porównanie go z Minecraft naprawdę może być trafne.


Minecraft obecnie przeżywa swoją drugą młodość, kiedyś jednak był tytułem niesamowicie hejtowanym. Czy to samo czeka Fortnite? Czy może to już się dzieje?

Minecraft kiedyś był niesamowicie obrażany

Minecraft kilka lat temu był zdecydowanie najbardziej znienawidzonym tytułem w Polsce. Głównie z tego powodu, że gra Mojang była dosłownie wszędzie – na Youtube, na streamach, w sklepach. Wszyscy z niego grali. W pewnym momencie został okrzyknięty grą dla dzieci i był niesamowicie hejtowany w każdym możliwym miejscu w sieci.

Trudno było wówczas robić cokolwiek związanego z Minecraftem, bo od razu spotykało się to z masą negatywnych komentarzy. Coś podobnego można obecnie zaobserwować w przypadku Fortnite.

Nie jest to jeszcze na taką skalę, natomiast nawet pod wpisami na facebookowych grupach, czy profilach poświęconych Fortnite da się znaleźć nutkę Minecraftowego hejtu sprzed lat.

Historia się powtórzy?

Minecraft na kilka lat zapadł się pod ziemię i był obserwowany tylko przez określone grono odbiorców. Wielu twórców na Youtube, którzy zajmowali się Minecraftem wprost przyznaje, że czuje się dokładnie, jak te kilka lat temu.

Statystyki na ich kanałach poświęconych jedynie produkcji Epic Games zaczynają maleć. Ludzie mają już swoich ulubionych twórców i nie szukają nowych treści u kilku Youtuberów jednocześnie. Nawet w Polsce są kanały, które choć mają po kilkaset tysięcy subskrypcji, to zaliczają jedynie kilka tysięcy wyświetleń na filmie.

Popularność Fortnite

Fortnite według Google Trends zaczyna lecieć w dół, natomiast czy jest to statystyka, którą warto się przejmować? Od razu powiemy, że nie.

Trendy Google bazują na ilości wyszukiwań danej frazy w Google. Dzisiaj większość ludzi dokładnie wie, gdzie szukać informacji o Fortnite, na jakie strony i kanały wchodzić, by dowiedzieć się czegoś nowego. Stąd patrzenie na ilość wyszukiwań jest bardzo niewiarygodne.

Natomiast na pewno, Fortnite nie jest już łatwą możliwością do wybicia się, ma już ustaloną społeczność, oczekującą konkretnych treści. Ten, kto nie wpisuje się w pewien zarys, zaczyna po prostu znikać.