MINECON - nowości związane z Minecraft, Minecraft Dungeons i Minecraft Earth


29 Sep

W trakcie imprezy MINECON 2019 ujawniono plany dalszego rozwoju gry Minecraft, pokazano nowy zwiastun Minecraft Dungeons i zapowiedziano wczesny dostęp mobilnego Minecraft Earth.


W trakcie MINECON pokazano m.in. filmik wprowadzający w fabułę Minecraft Dungeons 

Tegoroczna edycja imprezy MINECON tradycyjnie przyniosła sporo ciekawych nowości dla fanów produkcji studia Mojang AB.

Autorzy przygotowali wiele atrakcji dla grających w Minecrafta, ale nie zapomniano również o osobach czekających na premiery gier Minecraft Earth i Minecraft Dungeons.

Minecraft – odświeżenie Nether

Najwięcej wieści dotyczyło oczywiście samego Minecrafta. Twórcy poinformowali, że kolejna duża aktualizacja nazwana zostanie Nether Update. Zgodnie z tytułem odświeży ona wymiar Nether, wzbogacając go m.in. o nowe biomy (Soulsand Valley oraz Netherwart Forest), struktury, klocki oraz efekty wizualne.


The next part of Minecraft to be updated is... The Nether! This scary place is about to become a lot more engaging! Explore brand new biomes like Soulsand Valley and Netherwart Forest, new mobs, trading (well, sort of) and more!

http://redsto.ne/MINECON 


Osadzony film

73,6 tys.Inną atrakcją okazały się moby Piglins, będące nową cywilizacją w uniwersum Minecrafta. Wcześniej te istoty mogliśmy poznać jedynie w formie zombie. Generalne będą nastawione niezbyt przyjaźnie do graczy, ale zignorują osoby noszące zbroje ze złota. Możliwe też będzie handlowanie z nimi, choć ma mieć ono mniej spokojny przebieg niż to, do czego przyzwyczaili się gracze. Ponadto do gry dołączą pszczoły z ulami. Będą zapylać uprawy i kwiaty, a do tego wzbogacą rozgrywkę o miód.


Warto także wspomnieć, że w drodze głosowania gracze zdecydowali, iż następnym biomem, który otrzyma lifting, będą Góry (ang. Mountains). Zapowiedziano również planszówkę Minecraft: Builders & Biomes.

Minecraft Earth – zwiastun i wczesny dostep


Twórcy poformowali także, że w przyszłym miesiącu wystartuje wczesny dostęp Minecraft Earth, czyli mobilnej gry korzystającej z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Na systemie Android ruszyły już zapisy do Early Access.

Tytuł od kilku miesięcy testowany jest w zamkniętej becie. W porównaniu z nią edycja z Early Access zaoferuje sporo nowych elementów, takich jak dodatkowe moby oraz opcje craftingowe. Ponadto pojawią się wieloosobowe Przygody, obejmujące np. walkę ze szkieletami w pobliskim parku czy zbieranie diamentów na chodniku, który w grze przeobrazi się w tunel kopalni.

Minecraft Dungeons

Autorzy pokazali także filmik, który obejrzymy, rozpoczynając zabawę w Minecraft: Dungeons. Prezentuje on sylwetkę głównego łotra, z którym zmierzymy się w trakcie rozgrywki