Minecraft drugim największym przebojem sierpnia w USA


14 Sep

Według zestawienia grupy NPD amerykański rynek w sierpniu podbiły gry Madden NFL 20 oraz Minecraft. Bardzo udany debiut zaliczyła również strategia Age of Wonders: Planetfall. Natomiast z konsol najlepiej poradziło sobie Nintendo Switch.

Firma analityczna NPD opublikowała raport z wynikami amerykańskiego rynku gier za sierpień tego roku. Sprzedaż konsol, akcesoriów oraz nieużywanych egzemplarzy gier pudełkowych przyniosła 666 mln dolarów, czyli o 18% mniej niż w ósmym miesiącu 2018 r. Przeglądając podane liczby należy pamiętać, że nie dają one pełnego obrazu kondycji branży, gdyż nie biorą pod uwagę handlu używanymi egzemplarzami gier, a do tego NPD nie dysponuje kompletnymi danymi z dystrybucji cyfrowej oraz mikropłatności.

Gry

W sierpniu Amerykanie wydali na nowe gry pecetowe i konsolowe 341 mln dolarów, co stanowi 24-procentowy spadek w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Na szczycie listy bestsellerów znalazła się gra Madden NFL 20. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż nowe odsłony tego cyklu zawsze dominują listy bestsellerów miesiącach swoich premier.

Znacznie ciekawszy jest fakt, że drugie miejsce zajął Minecraft, co jest najwyższą pozycją zajętą przez ten tytuł historii. Jest to tym większe osiągnięcie, że nie obejmuje wersji pecetowej. Ponadto zestawienia układane są według przychodu, a ta gra kosztuje trzykrotnie mniej niż Madden NFL 20.

Warto także zwrócić uwagę na udaną premierę gry Age of Wonders: Planetfall, która zaliczyła najlepszy debiut w historii marki. Ciekawy jest również fakt, że aż pięć z pierwszych dziesięciu produkcji w zestawieniu stanowiły tytułu dostępne wyłącznie na Nintendo Switch.

W sierpniu największy przychód wygenerowały gry:

# Gra: 1. Madden NFL 20 

2. Minecraft 

3. Grand Theft Auto V

 4. Fire Emblem: Three Houses 5

. Super Smash Bros.

 Ultimate 6.

 Super Mario Maker 2 7.

 Mario Kart 8 8.

 Mortal Kombat 11

 9. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege 

10. Astral Chain

 11. Marvel’s Spider-Man 

12. The Legend of Zelda: Breath of the Wild 

13. Red Dead Redemption II 

14. Call of Duty: Black Ops IIII 

15. Age of Wonders: Planetfall 

16. Super Mario Party 

17. Marvel: Ultimate Alliance 3: The Black Order 

18. New Super Mario Bros. U Deluxe

 19. The Dark Pictures: Man of Medan

 20. Assassin’s Creed: Odyssey

 Baner Nutaku - Gry erotyczne - DOI

W przypadku Fire Emblem: Three Houses, Super Smash Bros. Ultimate, Super Mario Maker 2, Mario Kart 8, Astral Chain, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Party, Marvel: Ultimate Alliance 3: The Black Order oraz New Super Mario Bros. U Deluxe do wyników nie była wliczana sprzedaż cyfrowa. Natomiast przychód z gier Madden NFL 20, Minecraft oraz Call of Duty: Black Ops IIII nie obejmuje cyfrowych egzemplarzy wydań pecetowych.