COD Mobile na PC, jak i czy warto tak grać


06 Oct

COD Mobile na PC, jak i czy warto tak grać


Call of Duty to zdecydowanie jedna z najlepszych obecnie gier mobilnych.


Najnowsze Call of Duty na urządzenia mobilne na pewno jest świetną pozycją, jeżeli chodzi nie tylko o gry ogólnie, ale szczególnie FPSy.

Obecnie istnieje możliwość gry w Call of Duty Mobile na PC za pomocą oficjalnie udostępnianego emulatora. Czy warto się w to bawić?

COD Mobile na PC

By zagrać w mobilną wersję CODa trzeba po prostu pobrać emulator o nazwie Gameloop – znajdziecie go bez problemu. Potem po prostu instalujemy, ustawiamy sobie wszystko i gramy.

Emulator pozwala na całkiem dużo, możemy zarządzać rozdzielczością, a w samej grze ustawić wiele parametrów, jak jakość, czułość myszki, pole widzenia. Z perspektywy osoby trzeciej COD Mobile jest doskonałą pozycją na PC. Czy rzeczywiście?

Czy warto?

Jest jednak kilka bolączek. Przede wszystkim miejmy świadomość, że po kilku grach nie będziemy trafiać już na osoby korzystające z telefonów. Cross-play sprawia, że pierwsze mecze będą beznadziejnie łatwe. Później zaczną się jednak schody, bowiem zaczniemy być dopasowywani do innych graczy na emulatorach.

Po kilku poziomach wygląda to dość komicznie, jak dwie osoby na myszkach i klawiaturach próbują się zlikwidować z ogromnym auto-aimem i średnim poruszaniem się (ekran jakby pływał).

Ostatecznie fajnie sprawdzić i sprawić sobie nieco radochy likwidując dosłownie wszystkich i kręcąc wyniki po 30:0, na dłuższą metę robi się jednak mocno średnio.