Borderlands 3 z 60 klatkami na sekundę na PlayStation 4 Pro !


07 Aug

Twórcy ze studia Gearbox Software potwierdzili, ze Borderlands 3 na PlayStation 4 Pro będzie działało w 60 klatkach na sekundę. Tytuł zaoferuje także szereg graficznych opcji konfiguracyjnych na konsoli Sony.


Warto zaznaczyć, że stabilne 60 klatek dostępne będzie jedynie po wybraniu jednej z dwóch dostępnych konfiguracji graficznych (wydajność kontra rozdzielczość 4K), które coraz częściej pojawiają się w konsolowych tytułach. Borderlands 3 będzie wspierało tryb 4K oraz wspomnianą już technologię HDR. Obie funkcjonalności będzie może konfigurować osobno. Istnieć ma więc możliwość zabawy z HDR w rozdzielczości 1080p, a także rozgrywki z obrazem 4K przeskalowanym do standardowego full HD (supersampling).


Jeżeli chodzi o posiadaczy standardowego modelu PlayStation 4, twórcy nie precyzują jednak na jaką wydajność mogą liczyć fani. Czy będzie to stałe 30 klatek na sekundę, czy też przewidywana jest opcja gry z odblokowanym framerate'em. Nie wiemy też wciąż nic o trybie kooperacyjnym na podzielonym ekranie, który z pewnością mocno obciąży prawie sześcioletnią konsolę. Dopóki nie zobaczymy zapisów z rozgrywki możemy uznać, że w jego przypadku, w najbardziej intensywnych momentach zabawy gracze na zwykłym PlayStation 4 mogą potencjalnie liczyć na częste spadki nawet do kilkunastu klatek na sekundę, jak miało to miejsce na PlayStation 3 i poprzednich odsłonach serii. W wywiadzie przedstawiciele Gearboksu wspominają niestety jedynie o sieciowym co-opie i niesprecyzowanych nowych technikach matchmakingu, które będą zaimplementowane w produkcji.


Borderlands 3 zadebiutuje w sprzedaży 13 września i pojawi się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


Tomasz Szaro