50 milionów dolarów za przejście na mixera?


05 Aug

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Tyler “Ninja” Blevins zakończył współpracę z Twitchem na rzecz nowej platformy – Mixer. Teraz wiele wskazuje na to, że Tyler Blevins otrzymał za to 50 milionów dolarów.

28-latek od sierpnia 2019 będzie streamował już tylko na Mixerze. Platforma nie jest tak popularna jak Twitch, ale obecność na niej Blevinsa ma ją znacznie rozpromować. Mixer oferuje, chociażby darmową subskrypcję dla każdego, kto zostanie subskrybentem Ninjy. Standardowo subskrypcje kosztują jednak aż 7,99$ (na Twitchu 4,99$) – tak czytamy w naszym poprzednim artykule.

Tom Warren, redaktor serwisu The Verge, poinformował za pośrednictwem Twittera, że Microsoft “podobno” zapłacił ~ 50 milionów dolarów (~ 200 milionów złotych polskich) Tylerowi za przejście na Mixera. To oczywiście nieoficjalna wersja, dlaczego więc wierzyć redaktorowi? Posiada on spory zasięg i ma dostęp do wewnętrznych informacji wielu firm


Dlaczego Microsoft zapłacił ok. 50 milionów dolarów, by mieć Ninję na Mixerze? Tu nie chodzi o sprzedaż konsol Xbox. Chodzi o xCloud, Microsoft potrzebuje jak największej liczby silnych punktów na start usługi. Google ma YouTube i Stadia, a Amazon ma Twitcha. Microsoft ma Xboxa, Mixer i xCloud – Tom Warren, redaktor The Verge.