Narzędzie pozwala łatwo importować gry z Epic Games Store do Steam


Jeden z użytkowników Steama stworzył przydatne narzędzie, które pozwala jednym kliknięciem zaimportować do klienta platformy Valve gry z większości pozostałych launcherów. Dzięki temu możemy korzystać z wielu przydatnych funkcji, takich jak Steam Overlay, domowy streaming czy tryb Big Picture. No i mamy wszystko w jednym miejscu.

Jedną z bolączek graczy pecetowych jest obecnie mnogość rożnego rodzaju launcherów, które są wymagane, by uruchamiać gry poszczególnych firm. Mamy Steam, Uplay, Blizzard Battle.net, GOG, Origin, a w ostatnim czasie dołączyła do nich także aplikacja Epic Games Store. Istnieje co prawda możliwość importowania gier do klienta platformy Valve, ale nie każdemu chce się to robić. Z pomocą co bardziej niecierpliwym przyjdzie przydatne narzędzie SteamGridDB Manager, które pozwala przenieść wszystkie tytuły jednym kliknięciem.


Podobnie jak w przypadku ręcznego importowania, będziemy mogli korzystać z szeregu funkcji Steama, takich jak Steam Overlay, Steam Input, tryb Big Picture czy domowy streaming (np. korzystając ze Steam Linka). Program współpracuje z większością dostępnych na rynku launcherów, a jego twórca zapewnia, że w przyszłości zostanie dodana obsługa kolejnych. Dodatkowo możemy ozdobić każdą z gier jednym z obrazków wybranych z dość obszernej bazy danych.

SteamGridDB Manager nie pozwala na razie importować gier z platformy Microsoft Store, ale na szczęście istnieje inne narzędzie, które to umożliwia. Program nazywa się UWPHook i choć jest nieco cięższy w użyciu od aplikacji opisanej powyżej, to dość łatwo się w nim połapać - po uruchomieniu wystarczy kliknąć przycisk „Load installed UWP Apps”, a następnie zaznaczyć interesujące nas pozycje i wybrać opcję „Export selected apps to Steam”. Czasem problemem może być jedynie zidentyfikowanie gry, którą chcemy dodać do biblioteki (nie wszystkie pozycje na liście są właściwie opisane).